Bokso Istorija

Boksas – viena iš seniausių olimpinių sporto šakų. Tiesa, prieš tai jis nuėjo ilgą ir vingiuotą kelią. Pagrindinai “tikrojo” bokso pradininkai – anglai . Angliškos kilmės yra ir pats žodis “boks” ( kirtis, smūgis ).

Pirmieji duomenys apie bokso kovas siekia 1681 metų pradžią, tačiau jos anuomet buvo panašios į įprastas muštynes. Žmonėms tai buvo bene vienintelis būdas išspręsti ginčius ir pademonstruoti savo drąsą ir jėgą.

Vėlesniais laikais šiuo būdu spręsti ginčus ėmesi ir aristokratai , kuomet kildavo nesutarimai su miestiečiais. Piešininkai smūgiuodavo alkunėmis, kumsčiais itraukdavo įvairius imtyniu elėmntus- permetimus, smūgiuodavo kojomis bei nesibaimindavo besti į akis pirštais.

Iki XVIII a. vidurio buvo yprasta ir leistina mušti gulintį varžovą, smūgiuoti žemiau liemens, o taip pat niekas nesuko galvos dėl smūgiavimo į galvą jei nebuvo nei draudžiami nei ribojami naudoti net iki XIX a. pradžios, nors juos laikė “nedžentelmeniška” kovos priemone.

Galiausiai atsirado žmonės kurie bokso pradėjo mokyti specialiose mokyklose. 1727 metų birželio 6 dieną įvyko pirmoji oficialiai užfiksuota bokso dvikova tarp D. Figo ir jo tautiečio N. Satano. Dvikovoje buvo ne tik boksas, bet ir fechtavimas, taip pat rungtis , kurioje naudojamsos lazdos. Žinoma ano meto boksą turbūt dar reikėtų vadinti kumštynėmis, nes buvo kovojama nenaudojant bokso pirštinių, o plikomis rankomis.

Bokso populiarumui ir plitimui daug įtakos turėjo šiuolaikinės olimpinės žaidynės.. Kaip paaiškęjo vieno prancūzo Pjero Kuberteno iniciatyva pirmosios šiuolaikinės olimpinės žaidynės įvyko jau 1896 metais antikinių kumštynių tėvynėje – Graikijoje. Tuo metu megėjų klubai labiausiai buvo paplitę Anglijoje, JAV ir Australijoje. Oficialiai įtraukti boksą į žaidynių programą pavyko tik 1904 m., kai Sent Luise ( JAV ) vyko III olimpinės žaidynės. Didžiuasią įtaką tokiam postūmiui turėjo rašytojai – Džekas Londonas ir Bernardas Šou.

Pirmasis olimpinis bokso turnyras

Pirmasis olimpinis bokso turnyras iš tikrųjų tapo tik JAV čempionatu, nes į varžybas neatvyko kitų šalių atstovai.

Panaši istorija pasikartojo ir 1908 metais, kai IV olimpiada vyko Londone. Šį kartą sutrukdė ne tolimi atstumai, o tai, kad kvietimai buvo išsiųsti pavėluotai, todėl į varžybas atvyko tik trijų šalių atstovai.

Pirmas olimpinis bokso turnyras įvyko 1920 metais Antverpene. Tuomet mėgėjų bokso klubai jau gyvavo ne tik JAV ir Anglijoje.

Po pirmojo pasaulinio karo sportas pradėjo populiarėti, darytis masiškesnis. Tas pats pasakytina ir apie mėgėjų boksą. 1924 metais olimpinėse žaidynėse Paryžiuje dalyvavo jau 21 šalies boksininkai. Buvo įkurta pasaulinė mėgėjų bokso federacija, kuri pradėjo rūpintis, kad būtų standartizuotos ir mėgėjų bokso varžybų taisyklės. Vėliau bokso populiarumas kasmet vis augo.

Jei jūs norite pradėti sportuoti ir pasirinkote šią sporto šaką – boksą , jums reikia įsigyti ir reikiamą bokso inventorių, kuris jums padės siekti geriausių rezultatų.

BALTLOKIS siūlo išskirtinai aukštos kokybės, subtilaus ir išskirtinio dizaino bokso prekes . Treniruotėse neapsieisite be bokso pirštinių. BALTLOKIS bokso pirštinės teisingoms ir veiksmingoms treniruotėms. Pagamintos iš aukštos kokybės odos plataus ir lenkto dizaino pirštinės užtikrins efektyvumą, ilgaamžiškumą ir plaštakos apsaugą.

Palikite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Apie Mus

BALTLOKIS

Prekes

Naujienos

Apie

Kontaktai

Nuorodos

© 2014-2023