Boksas: Susipažinkime su Bokso Istorija ir Įranga

Boksas

Pradžioje susipažinkime su bokso istorija, o prasideda ji jau Antikos laikais. Taigi boksas viena iš pačių seniausių kovinio sporto šakų, pagal senumą nusileidžianti tik imtynėms. Boksas buvo viena senovės Graikijos olimpinių žaidynių sporto šakų. Graikų boksininkai naudodavo pirštines, apsivyniodavo rankas žemiau alkūnių, tačiau kovodavo nuogi. Boksas glaudžiai susijęs su senoviniu pankrationu, kuriame be smūginės technikos įtraukti ir imtynių veiksmai, nors bokse buvo naudojama dalis imtynių technikos, tačiau nedraudė įvairių metimų.

Boksas nuo pankrationo skyrėsi jog pankratione praktiškai nebuvo taisyklių, o bokse visgi egzistavo apribojimai. Nepaisant minimalių apribojimų, bokso kovos dažnai baigdavosi mirtimi, nes smūgiuoti buvo leidžiama ne tik kumščiais, tačiau ir galva, kojomis ar alkūnėmis. Kovos neturėdavo laiko apribojimų, tęsdavosi tol, kol vienas boksininkų nebepajėgdavo kovoti. Raundas trukdavo iki nokauto.

Boksas atgimė XIX amžiuje, kai Anglijoje buvo pradėtos organizuoti bokso kovos, tik, aišku, su daugiau apribojimų, nei antikos laikais, tačiau, palyginus su dabartiniu boksu kovos buvo pakankamai žiaurios. Praėjusio amžiaus pradžioje boksas įgavo dabartinį veidą – įvestas laiko apribojimas, uždrausti kai kurie smūgiai. Boksas šiomis dienomis itin sparčiai populiarėjanti sporto šaka. Treniruotėje sujungiamos įvairiausios sporto šakos, įvairaus intensyvumo nuo mažiausio iki didžiausio. Bokso treniruotėje išjudinami visi kūno raumenys – kone pats plačiausias treniruočių spektras. Ši sporto šaka tikrai nėra monotoniška ar nuobodi. Kiekviena treniruotė yra skirtinga ir įvairi. Žmonės ateina į bokso treniruotes ne tik, kad išmoktų bokso technikos, tačiau siekdami numestų svorio, padidintų raumenų masę.

Numesti svorio boksuojantis tikrai galima, vienos bokso treniruotės metu sudeginama iki 1200 kilokalorijų. Visame pasaulyje boksas populiarėjanti kardio treniruočių dalis.

Treniruotes vis dažniau renkasi pasaulinio lygio įžymybės, aktoriai ir modeliai. Į Lietuvą bokso mada dar tik ateina. Žmonių požiūris taip pat sparčiai kinta. Vis dėlto, būtina pabrėžti ir praktinę šios sporto šakos naudą. Nenorintys patirti fizinio kontakto yra atleidžiami nuo šios prievolės, o norintys pasisemti tam tikrų kovinių, savigynos žinių yra mokomi bokso technikos, specifikos, kuri yra realizuojama praktikoje nebūtinai prieš oponentą – tai sportuojančių pasirinkimo klausimas. Labai svarbu įvertinti ir tai, kad treniruočių metu, sportuojantys žmonės semiasi praktinių žinių: įgauna žinias apie specifines bokso technikas, kovinius įgūdžius. Svarbu paneigti visuomenėje vyraujančius stereotipus, kad boksas – agresyvi ir pavojinga sporto šaka.

Toks požiūris apie boksą kyla iš kino filmų, kuriuose visi boksininkai kaunasi iki paskutinio atodūsio, o bokso ringe liejasi kraujas. Toks įvaizdis – neatitinka realybės. Sparčiai populiarėjant šiai sporto šakai daugėja treniruotėmis susidomėjusių moterų, ypač nekontaktiniu boksu, kuomet nereikia stoti vienas prieš vieną ir patirti galimų sumušimų. Šiuolaikinis boksas ir treneriai siūlo paprastesnes treniruotes. Koncentravimasis į techniką treniruočių metu, praktiniai įgūdžiai tobulinami dirbant kartu su treneriu smūgiuojant į bokso maišą.

BALTLOKIS – siūlo įsigyti bokso prekes, kurios nepakeičiamos sportuojant ir siekiant geriausių rezultatų. Kurdami bokso prekes atsižvelgėme į profesionalų lūkesčius, tačiau jos gali tapti nepakeičiamos pradedantiems sportininkams. Mes naudojame patikimas ir tvirtas medžiagos, kurios užtikrina ilgaamžiškumą. Elektroninėje parduotuvėje parduodami kabinami bokso maišai, kurių dėka lavinsite smūgio jėgą, greitį ir techniką. Bokso pirštinių apgalvotas dizainas suteiks nevaržomą laisvę rankoms, kurios savo ruožtu smūgiuos su didžiausiu tikslumu ir jėga. Specialus pirštinių modelis apsaugo kiekvieną rankos sąnarį tad išvengsite traumų rizikos. Stilingas ir drąsus dizainas įkvėps pasitikėjimo ringe. Nepamirškite kartu naudoti ir bokso bintus, kapą optimali apsauga užtikrins maksimalią apsaugą. Siūlome stilingą bokso aprangą, kuri leis nevaržomai judėti. Sportiniai krepšiai sutalpins viską ko jums gali prireikti sporto salėje, patvarios medžiagos užtikrina puikią kokybę. Esate profesionalus boksininkas ar norite tiesiog mėgėjiškai boksuotis siūlome įsigyti prekes vertas jūsų dėmesio, kurios išpildys net įnoringiausių sportininkų poreikius.

Palikite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Apie Mus

BALTLOKIS

Prekes

Naujienos

Apie

Kontaktai

Nuorodos

© 2014-2023