UFC žvaigždė Conoras McGregoras ir „Butelio kamštelio iššūkis“

Internete dažnai pasklinda vienas ar kitas iššūkis, o naujausiu ir itin populiaru „butelio kamštelio iššūkiu“ susidomėjo ir UFC žvaigždė airis Conoras McGregoras. Iššūkio esmė: atlikus suktuką nuspirti neužsuktą butelio kamštuką nuo butelio jo neparvertus bei pateikti vaizdo įrašą socialiniame tinkle. C.McGregoras šį iššūkį priėmė iš aktoriaus Jasono Stathamo ir puikiai jį atliko, o iššūkio pabaigoje dar atsikimšo ir savo pagaminto viskio „Proper Twelve“. Airis taip pat perdavė iššūkį buvusiam savo varžovui boksininkui Floydui Mayweatheriui, su kuriuo kovojo dėl „pinigų diržo“ bokso dvikovoje.

Tomas Pakutinskas pasakoja apie ateinantį kovą su Denisu Polechinu

„Savo treniruočių grafiko tikrai nekeičiu. Visada labai atsakingai ruošiuosi kovoms“, – prisipažino vienas geriausių šalies mišriųjų kovos menų atstovų Tomas Pakutinskas, kiekvieną dieną į treniruotę skubantis vos prašvitus. Gegužės 3 dieną Vilniaus „Siemens“ arenoje vyksiančio tarptautinio turnyro „MMA Bushido’77 Fighting Championship“ narve lietuvis dėl čempiono titulo susikaus su Rusijos kovotoju Denisu Polechinu. Šis sunkiasvoris paskutines keturias kovas baigė įspūdingomis pergalėmis – trijose iš jų jis savo varžovus nokautavo jau pirmajame raunde.

Tomas Pakutinskas pasakoja apie ateinantį kovą su Denisu Polechinu

„Mačiau kelias jo kovas, – prisipažino T. Pakutinskas. – Bandysiu koncentruotis į kovą stovėsenoje, bet nesitikiu jam nusileisti ir parteryje. Tiesiog žinau, kad stovėsenoje tikrai esu už jį geresnis. Šį kovotoją stebiu jau gerus keturis metus. Ne vieną kartą esu jį matęs pasaulio pankrationo čempionate, esu treniravęsis su juo draugu. Todėl informacijos turiu tikrai pakankamai“. Likus mėnesiui iki kovos T. Pakutinskas juokauja, kad laikas dabar bėga ypatingai greitai.

„Sunkios treniruotės priverčia laiką labai greitai bėgti, – nusijuokė kovotojas. – Keliauju po skirtingų kovos menų klubus. Galima drąsiai sakyti, kad lankausi visuose sostinės klubuose – imtynės, boksas – nieko netrūksta“. Kovotojas susimąstė sulaukęs klausimo, į kurias treniruotes keliauja su didžiausiu džiaugsmu. „Žinokite, kai vyksta pasirengimas kovai, tai nė viena treniruotė nepatinka, – dar kartą nusijuokė sunkiasvoris. – Kai esi nuvarytas nuo kojų, tai vaikštai visas perbalęs ir galvoji tik apie poilsį. Tačiau ilgo poilsio man nereikia. Juk negalėčiau gyventi be kovos“.

Amerikietis nokautavo Emelianenko per 34 sekundes

Šio sekmadienio naktį baigėsi „Bellator“ sunkiasvorių „Grand Prix“ turnyras, kuriame paaiškėjo naujasis šios organizacijos pasaulio čempionas. „The Forum“ arenoje Los Andžele (JAV) vykusiame „Bellator 214“ turnyre sunkiasvorių kova tarp 42-ejų metų ruso Fiodoro Emelianenkos ir 35-erių metų amerikiečio Ryano Baderio truko vos 35 sekundes.

R.Baderis labai greitai itin tiksliu kairės rankos smūgiu paguldė F.Jemeljanenką ant žemės ir staigiai pripuolęs prie gulinčio varžovo atliko dar keletą smūgių, o netrukus teisėjas privalėjo nutraukti dvikovą. F.Jemeljanenka po kovos nepasirodė spaudos konferencijoje. Kaip vėliau paaiškino ruso atstovai, nors F.Emelianenko nepatyrė stiprių sveikatos sutrikdymų, tačiau jam prireikė devynių siūlių. Dėl to jis nedavė jokių interviu po kovos. Tik JAV išaušus kitos dienos rytui rusas savo „instagram“ paskyroje patalpino pirmą įrašą per beveik du mėnesius.

„Po kovos jaučiuosi gerai. Žaizda virš akies nėra gili. Vakar man prireikė keletos siūlių. Manau, kad žaizda užgis per porą savaičių. Noriu padėkoti visiems, kurie padėjo man pasiruošti, kurie atėjo į areną ir kurie kėlėsi anksti stebėti kovą. Dėkoju visiems už palaikymą ir maldas. Tebūnie Dievo valia“, – rašė F.Jemeljanenka.

Amerikietis nokautavo Emelianenko per 34 sekundes

Rusijos žiniasklaidoje po kovos buvo džiaugiamasi, jog F.Jemeljanenka JAV sulaukė daug palaikymo iš vietinių amerikiečių. Visgi, per Rusijos himną iš arenos pasigirdo švilpimas, o rusai to nepamiršo. Rusijos žiniasklaida taip pat skelbia, kad kai kurie amerikiečiai neva rodė vidurinius pirštus, nukreiptus į Rusijos vėliavą, o skambant JAV himnui liepė rusams nusiimti kepures.

C.Nurmagomedovas: „Kai ateina laikas derėtis dėl rimtos kovos, Conoras staiga užtyla“

Rusas Chabibas Nurmagomedovas rudenį ruošiasi pirmą kartą ginti UFC lengvo svorio kategorijos pasaulio čempiono diržą. Jau ilgą laiką sklando gandai apie tai, kad C.Nurmagomedovas spalio 6 d. Las Vegase „UFC 229“ turnyre turėtų susikauti su buvusiu šios kategorijos čempionu airiu Conoru McGregoru.

Šis, panašu, gana lengvai išsisuks po UFC kovotojus vežusio autobuso užpuolimo ir po viešųjų darbų nebeturės problemų su teisėsauga. C.Nurmagomedovas anksčiau minėjo, kad labiausiai norėtų kovos su Georgesu St-Pierre‘u, bet neseniai Rusijos žiniasklaidai duotame interviu pareiškė, kad neatsisakytų susikauti ir su C.McGregoru. „Vis dar nežinau, kas bus mano varžovas, bet kova turėtų vykti Las Vegase. Aš pats noriu kovos su Conoru. To nori fanai, tikiuosi, to nori ir Conoras. Anksčiau jis kalbėjo daug ir garsiai, bet dabar dėl kažkokių neaiškių priežasčių visiškai užtilo. Kai tik ateina laikas kalbėtis dėl rimtos kovos, jis nutyla“, – rėžė C.Nurmagomedovas.

Rusas taip pat pažadėjo, kad narve „sunaikins“ C.McGregorą: „Kelintame raunde nokautuosiu Conorą? Niekas to negali pasakyti. To nežinau nei aš, nei kas nors kitas. Žinau tik tiek, kad narve sunaikinsiu Conorą.“

Boksininkas E. Petrauskas: „Galimybių ribas praplečia įdėtas darbas“

Boksininkas E. Petrauskas: „Galimybių ribas praplečia įdėtas darbas“
Olimpinį medalį iš Londono į Lietuvą parvežęs boksininkas Evaldas Petrauskas atviras – didžiausia baimė yra nuvilti ne save, o aplinkinius. Taip pat dukart olimpinėse žaidynėse jau dalyvavęs E. Petrauskas priduria, kad boksininko duona – sunki ir iki šiol prieš lipant į ringą jį apima didžiulis jaudulys.

Sportuoja su ugnele

Petrauskų pavardę bokso ringe garsina ir Evaldo broliai – vyresnysis Arvydas ir jaunėlis Lukas, kurie taip pat yra iškovoję ne vieną apdovanojimą. Visų trijų brolių pasirinkimą nuo pat pradžių palaikė ir tėvai, kurie puikiai perprato šio sporto taisykles ir kovos laimėtoją jau gali nustatyti be teisėjo.

„Man tebuvo septyneri, kuomet paskui vyresnį brolį nutariau eiti į boksą. Pirmoji kova labiau priminė žaidimą, tačiau treneriui jau tada patiko, kad esu energingas, judrus ir pakvietė į treniruotę. Vėliau mano ir brolio pėdomis pasekė ir jaunesnysis brolis, tėvai taip pat prijaučia boksą. Taigi, visa mūsų šeima yra vienaip ar kitaip su tuo susijusi“, – „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laidoje pasakojo E. Petrauskas.

Taip pat olimpietis užsimena, jog yra išbandęs ir kitas sporto šakas – žaidė krepšinį, futbolą, stalo ir lauko tenisą, tačiau nei viena jų nepatraukė taip stipriai, kaip boksas.

„Niekur kitur nepajaučiau ugnelės“, – su šypsena paaiškino E. Petrauskas.

Sustyguotas gyvenimo ritmas

Pasak E. Petrausko, visas jo gyvenimo ritmas yra sustyguotas treniruočių ir varžybų režimo.

„Paprastai sezonas prasideda dar pavasarį ir tęsiasi iki pat vasaros pabaigos. Tuomet, jeigu rezultatai yra geri, mėnesį pailsiu ir vėl grįžtu į tą patį ritmą. Kiekvieną dieną turiu dvi treniruotes, šeštadienį – vieną, o sekmadienį skiriu poilsiui. Ir taip jau 11 metų“, – sakė E. Petrauskas. Interviu su boksininku galite pamatyti jau šį šeštadienį „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laidoje 9.30 val. TV6 eteryje.

Jo teigimu, bokse svarbiausia yra tvirtas charakteris, mat kitas boksininkui reikalingas savybes galima tiesiog išsiugdyti.

„Jeigu turi stiprų charakterį ir sugebi gerai psichologiškai pasiruošti kovai, tinkamai įvertinti savo varžovą, gali nugalėti ir patį geriausią pasaulio boksininką. Tuo tarpu tiek jėga, tiek greitis yra ištreniruojami sporto salėje“, – patikino E. Petrauskas, pridurdamas, kad tai – energingas, veržlus sportas, kuris lavina ir stiprina visą kūną, o ypač didina ištvermę, rankų miklumą.

Ir priešininkai, ir geriausi draugai

Prisimindamas savo patirtį olimpinėse žaidynėse, E. Petrauskas sakė, kad jį labiausiai sužavėjo visų sportininkų, tarp jų ir didžiųjų pasaulio valstybių atstovų, bendruomeniškumas, draugiškumas.

„Ringe ir už jo ribų yra visiškai skirtingi du pasauliai ir nėra jokio priešiškumo. Per visą savo sportinę karjerą susiradau daug draugų iš viso pasaulio, su kuriais susitikę pasikalbam ir apie sportą, ir apie šeimą. Praktiškai su visais priešininkais, su kuriais teko kovoti, už ringo ribų esame geriausi draugai“, – tikino boksininkas.

„Lietuvos mokyklų žaidynės“ – tai masiškiausias sporto renginys Lietuvoje, kuriame dalyvauja per 200 tūkst. moksleivių iš daugiau nei 1100 Lietuvos mokyklų. Į žaidynių programą įtrauktos net 24 sporto šakos: nuo legendinių estafečių „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“ iki olimpinių sporto šakų – lengvosios atletikos ar krepšinio. Projekto tikslas – per sportą ugdyti sveiką, atsakingą ir pilietišką jauną žmogų. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laida rodoma kiekvieną šeštadienį 9.30 val. per TV6 kanalą.

Žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK).

Design and SEO by Izmalkoff